You don't have javascript enabled. Good luck with that.
13 مرداد لغايت 15 مرداد 1396
اولین نمایشگاه اختصاصی فناوری های نوین شهری (ICS 2017)
نمايشگاه فناوري هاي نوين شهري، بستري براي تبديل اصفهان به كلان شهر فناور

هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی و عرضه تجهیزات و خدمات فناورانه ای است که هر کدام از آن ها می تواند شهر را متحول کند. 

تاریخ درج خبر : 1396/02/30
ساعت درج خبر : 15:09
شماره خبر : 26565680

جلسه ستاد اولین نمایشگاه اختصاصی فناوری های نوین شهری با حضور رییس مرکز فناوری های نوین شهری شهرداری و مدیران شرکت نمایشگاه اصفهان در محل این شرکت برگزار شد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رییس مرکز فناوری های نوین شهری شهرداری اصفهان در این جلسه گفت: شرکت های دانش بنیان جایگاه مهمی در این نمایشگاه دارند و با حمایت شهرداری اصفهان، یکی از سالن های این نمایشگاه تحت عنوان سالن " باور" به این شرکت ها اختصاص خواهد یافت.  

وی با بیان این که برند این نمایشگاه، ICS ( مخفف اصفهان، شهر علم و تکنولوژی است) اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی و عرضه تجهیزات و خدمات فناورانه ای است که هر کدام از آن ها می تواند شهر را متحول کند.

وی با بیان این که از تمامی شهرداران و شوراهای اسلامی شهر برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می شود، ادامه داد: در حاشیه این نمایشگاه، کنفرانس ها و برنامه های جانبی متعددی نیز برنامه ریزی شده که حداقل درصدی از این مهمانان باید از آن بهره مند شوند.

رییس مرکز فناوری های نوین شهری شهرداری اصفهان، اعلام کرد: اولین شهرک علمی-تحقیقاتی ایران در اصفهان دایر شده است، اولین کریدور علم و فناوری کشور شهریور ماه در اصفهان به بهره برداری می رسد، اولین پهپاد آتش نشان و موتورهای برقی در اصفهان تولید و برای اولین بار در این شهر رونمایی شد. 32 هزار دانشجوی دکتر و فوق لیسانس در اصفهان مشغول به تحصیل هستند و مجموع این ویژگی ها سبب می شود نمایشگاه فناوری های نوین شهری برای اصفهان یک نمایشگاه ویژه محسوب گردد.

نیلفروشان، گفت: 6 هزار شرکت دانش بنیان کل کشور از طریق یک کمیته 12 نفره و با محوریت شهرک علمی-تحقیقاتی اصفهان، مورد بررسی قرار می گیرند و در نهایت 2 هزار شرکت در قالب یکصد غرفه به ارایه طرح های تجاری سازی شده خود در این نمایشگاه می پردازند.

وی همچنین افزود: در بخش غرفه های خارجی نیز تلاش داریم فناوری هایی در زمینه انرژی های نو، GIS، پلیس ترافیک، شهر هوشمند، ماشین های هوشمند، روبات ها و عمودپروازها را معرفی و به ایران منتقل کنیم و در حال رایزنی نهایی با این شرکت ها هستیم.

وی اضافه کرد: ما باید اصفهان را به شهر فن آور تبدیل کنیم چراکه این شهر در زمان صفویه پایتخت علمی کشور بوده و اکنون نیز ظرفیت های بسیار وسیعی در این حوزه دارد.

رییس مرکز فناوری های نوین شهری شهرداری اصفهان، با اشاره به فرصت استثنایی حضور ۱۵۰۰ شهردار و ۳۰۰۰ مدیر در سطح ملی و بین المللی در شهر اصفهان، اذعان داشت: شرکت نمایشگاه اصفهان، تاکنون اعتبار خوبی در میان نمایشگاه های کشور ایجاد کرده و شکی نیست که با ورود به محل نمایشگاه بزرگ اصفهان، این آبرو و اعتبار صد چندان خواهد شد. به همین دلیل با اجرای موفق این دوره از نمایشگاه، می توان برای حضور در فضای جدید نمایشگاهی در دور بعد، به روز رسانی شهرها و شهرداری ها و ارتقای فناوری های نوین آن ها مهیا شد.

 

اخبار مربوط به این خبر
نظر شما چیست ؟
نام ( ضروری ) :
ایمیل ( ضروری ) :
تلفن همراه :
لطفا از نوشتن بصورت پینگلیش ، اجتناب نمایید . نظرات حاوی توهین ، عبارات غیر اخلاقی ، سیاسی ، مطلب غیر مرتبط و تبلیغاتی پذیرفته نمی شوند.